Ќе бидете изненадени кога ќе слушнете што се знаат овие ѕвезди

2475

Само затоа што се занимаваат со глума и музика, тоа не значи дека тоа е само нивна љубов. Овие личности со своето неверојатно хоби тоа го покажуваат токму тоа.

Тоа се некои од најголемите имиња во шоу-бизнисот, ние ги знаеме како пејачи и актери, но тоа не е само нивна преокупација. Во своето слободно време, овие ѕвезди се занимаваат со многу интересни хобија.

Боб Дилан

Еден од најголемите музичари на сите времиња освен кога во слободното време креирање нова музика и пишува песни, тој исто така се занимава со друг вид на уметност.

Дилан од железо изработува различни скулптури, пред неколку години во Лондон имаше самостојна изложба.

Кристина Хендрикс

Најдобро е позната по нејзината улога како Џоан во серијата “Мажите од Медисон” има скриени таленти кој никогаш не би го претпоставиле.

Убава актерка сака да свири армоника. Дури и во една епизода, таа свиреше хармоника, за која вели дека секогаш сакала да има многу романтичен и богат звук.

Снуп Dog

Повеќето луѓе го знаат како рапер, но помалку е познат факт е дека Снуп е тренер на американски фудбал. Раперот е тренер на “Помона Стилерс“.

Џина Дејвис

Познатата актерка и оскаровка покрај тоа што е еден од најпаметните луѓе во Холивуд, нејзиниот коефициент на интелигенција е 140, е член на Менса, а исто така, сака да се занимава со стрелаштво. Таа е толку добра во ова така што во 1999 година била полуфиналист на Олимписките игри.

Брус Вилис

Актерот ја започна својата кариера како свирач на усна армоника во R & B во бендот “Loose Goose”. Брус уште свири на армоника, а понекогаш и оди на турнеја со својот бенд “The Accelerators”..