Kакви секс играчки чуваат во спалната соба славните?

170

Најголем дел од славните избегнуваат да одговорат на најинтимните прашања, особено за сексуални играчки.

Старлетата Клои Кардашијан во својата ријалити емисија „Kocktails with Kloe“ откри дека кога води љубов сака да користи различни играчки, но и да ужива во сексот во приватни авиони и на пултови во кујна.

– Покрај креветот имам камшик кој едноставно го обожувам. Го користам, но најмногу сакам кога некој го користи на мене“, вели Кардашијан. Клои неодамна призна дека снимила секс – видео со нејзиниот поранешен сопруг Ламар Одом.

Гостувајќи во реалното шоу на Клои Кардашијан и Кармен Електра призна дека поседува стап која „овозможува благо пецкање“ при неговото користење на задникот.

Во интервјуто за магазинот „Self“, актерката Ева Лонгорија ги открила сите благодети на мастурбацијата со помош на вибратор.

– Не уживав во сексот се додека не почнав да мастурбирам. Пред тоа едноставно не бев сексуална личност. Жал ми е што порано не ги открив вибраторите. Сега им ги подарувам на сите мои пријателки. Оргазмот е најдобар подарок“, призна латино убавицата.

Славната девојка во 2013 година наводно потрошила повеќе од 6.000 долари во секс-шоп. Медиумите не успеале да дознаат на што потрошила толку пари, но според неименуван извор таа купувала нешто премногу екстремно, претежно се работело за квалитетни работи, а некои од нив биле дури и позлатени.

За време на една посета на Париз, наводно Ријана потрошила 1.500 долари на секс играчки кои вклучувале свеќи за масажа, секси долна облека и неколку лисици.