Како да ја направите спермата повеќе вкусна и ароматична

53

Оралниот секс дефинитивно не е омилен за дамите во сексот. Оние кои за првпат ги истражуваат машките интимни делови со јазик пак често се крајно скептични и дури стравуваат од самата идеја.

Тие замислуваат дека под постелнината се крие една “миризлива бомба” дури мажот да се капее, самата помисла дека евентуално треба да го почувствува вкусот и мирисот на спермата ги стапсува..

Вистината е дека постојат трикови еден маж да ја направи својата семена течност повеќе вкусна и ароматични и тие се прилично едноставни, убедена е Ава Кедул, секс експерт и основач на сајтот Sexpert.com.

Еве ги нејзините предлози:

Пијте повеќе вода

Истражувања покажуваат дека 90% од спермата претставува вода. Ако пиете повеќе вода, ќе се зголеми семената течност и ќе ја направите помалку миризлива.

Јадете овошје

Слатко овошје како ананас, диња, јагоди, боровинки содржат фруктоза, која ќе го промени не само мирисот, но и вкусот на спермата и таа ќе е засладена.

Консумирајте храна богата со хлорофил

Храна, која е богата со хлорофил се познати по својство дека го подобруваат мирисот на машката семена течност. Јадетецелер, магдонос, спанаќ и зелка.

Намалете го алкохолот, дрогата и цигарите

И трите штетни навики влијаат не само врз претставувањето под покривката, но и на вкусот и мирисот на спермата. Таа станува горчлив и кисела.

СТОП за црвеното месо, лукот и млечните производи пред секс

Црвеното месо, лукот и млечните производи го прават вкусот на спермата повеќе солена. Ако сакате вашата партнерка да не прави стравични физиономии додека ви покажува оралните вештини, подобро се воздржите од оваа храна неколку часа пред предиграата. Што се однесува до лукот – тој е вистински страстоубиец и тоа дури со бакнеж!

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Продолжува на страна 2