Хороскопски знак со најсилно либидо

455

Еден хороскопски знак на Зодијакот се издвојува по силното либидо.

Тие се познати како незаситни сексуални партнери, кои ги возбудува поглед, мал допир или дури и начинот на кој кажувате одредени зборови.

Станува збор за Скорпија.

Скорпијата е позната и како најстраствениот знак на Зодијакот. Родени се да даваат љубов и да ја покажуваат на сите можни начини, особено кога станува збор за игри во спалната соба.

Тоа не значи дека тој ќе легне со некого. Тие често се супер пребирливи и имаат многу високи стандарди, што значи дека ќе мора да се прилагодите на нивниот емотивен и сексуален интензитет за да вредите за нивниот труд и за сè што следи подоцна.

Имаат поголем сексуален апетит од сите други знаци. Нивната страсна личност е видлива во сите аспекти на животот.

Сексот со Скорпиите е секогаш возбудлив, најмногу затоа што сакаат да пробуваат нови работи. Нивното животно мото е да го испробаат животот до крај, а тоа вклучува секс додека партнерот и самите тие не бидат целосно задоволни.

Страста на Скорпијата во кревет трае цела ноќ, а нивниот партнер знае дека нема да се разочара.