Горан Пандев | За нас ЕУРО е големо искуство – не се предаваме туку така 

180

Како за прв натпревар на Европско првенство, за нас тоа е едно големо искуство, истакна македонскиот капитен Горан Пандев во изјава по натпреварот во кој Македонија загуби со 3:1.

– Знаевме дека Австрија ќе притисне, физички се помоќни од нас, имаат добра клупа. Знаевме, ако ги издржавме првите 15-20 минути, имавме некои контри кои што требаше подобро да ги искористиме, но таков е фудбалот. Потоа примивме втор несреќен гол и мислам дека овде натпреварот беше решен, рече капитенот.