Досега, непознат хороскоп | 5 чудни тајни кои не сте ги знаеле за секој знак!

1004

Постојат неколку “чудни работи” во врска со секој хороскопски знак. Прочитајте и кажете нѝ ако се пронаоѓате!

Овен

1) Кога ќе му наштетите, тој повторно нема да разговара со вас или веднаш ќе ве остави.

2) Луд од хуморот, особено покрај најдобрите пријатели.

3) На сѐ му станува здодевно и затоа бара постојани изненадувања.

4) Секогаш во право. Ама баш, секогаш! Тој не прифаќа забелешки.

5) Совршена жена Овен е мешавина на наставник и порно ѕвезда.

Бик

1) Бикот го прави својот мал свет далеку од сите. Често чувствува дека никој не го разбира.

2) Ако Бикот е лут, ви препорачуваме да го оставите бродот да замине.

3) Бикот ги посетува забавните луѓе. Ако ја сакате драмата, подобро заминете си.

4) Иако е опишан како претежно “див” знак, тој не се обидува да ги разреши конфликтите со сила.

5) Понекогаш ќе ви каже дека не му е до вас, но длабоко во него тоа не е така.

Близнаци

1) Близнаците никогаш не доцнат, најчесто секогаш другите доаѓаат порано.

2) Ако мислите дека Близнаците зборуваат многу, реалноста е дека тие се многу срамежливи знаци.

3) Близнаците можат да бидат верни во врските и пријателствата, но кога ќе ги здоболи, не даваат втора шанса.

4) Близнаците се полни со хумор. Многу! До степен до кој тие се толку досадни колку што се духовити.

5) Близнаците можат лесно да се вознемират.

Продолжува на страна 2