Да се живее со жена од овој хороскопски знак е секогаш незаборавна авантура

959

Таа е кралица на хуморот. Позитивно влијае на луѓето околу себе, а нивниот ентузијазам е нивната најголема сила. Тие се енергични, слободни и имаат весел дух.

Но, во областа на кариерите, тие честопати не се премногу одговорни поради нивниот авантуризам, што честопати предизвикува проблеми на полето на кариера. Тие се обидуваат сè во нивниот живот да се случи спонтано.

Нивното најголемо задоволство е да ги обликуваат своите животи со слободен ум.

Станува збор за жена Стрелец!

Таа приоѓа на сè на уникатен, сосема оригинален начин. Секој собир за нив е нов предизвик и големо искуство – тие уживаат во друштвото. Тие се карактеризираат со широк ум, смеа и добра волја, разигран изглед и љубов кон луѓето.

Начин на облекување

Стрелците ја сакаат модата и уживаат во шопинг. Тие сакаат да се облекуваат елегантно, но со допир на спортски стил. Важно е облеката да им е секогаш пријатна затоа што секој ден бараат нови авантури.

Животна филозофија

Нивната филозофија се занимава со прашањето за смислата на животот. Стрелците се прашуваат зошто се тука и какво е значењето на нивните животи. Нивната желба за движење и слобода, за простори и растојанија, се манифестира не само во форма на патување и лутање низ светот, туку и во акумулацијата на филозофијата на животот и знаењето. Стрелците се карактеризираат со љубов кон природата и луѓето, но исто така го ценат и потрагата по повисоко значење и развојот и ширењето идеи.

Храна

Тие сакаат да експериментираат во кујната и да откриваат нови комбинации на вкусови што ќе ги задоволат нивните сетила. Храната богата со витамин Ц најдобро одговара за активните стрелци. Зеленчук, како што се пиперки, краставици, домати, аспарагус и брокула или сезонски зеленчук, треба да се најде на менито на жена Стрелец

Пари

За нив, парите се средство за да им се пружи задоволство и играат важна улога во нивниот хедонистички начин на живот, но тоа не е ништо друго освен тоа. Тие не се оптеретени со пари и честопати се занимаваат со хуманитарна работа. Жената Стрелец ќе донира сума пари иако салдото на нејзината банкарска сметка не е најсјајно.

Работата

Потребни им се предизвици во бизнисот, затоа треба да избегнуваат монотони занимања. Тие не толерираат мали затворени простории, канцеларии и преполни компании. Тие не се премногу амбициозни, поважно им е да бидат задоволни и да уживаат во својата работа. Жената Стрелец е во постојано движење и не сака ограничени услови.

Љубов

Според статистичките податоци, повеќето невенчани луѓе се Стрелци, но ако одлучат да стапат во брак и да имаат семејство, тоа секако е на долг рок. Жената Стрелец не толерира љeубомора и ограничувања. Штом партнерот започне да ја ограничува, тој веќе е на безбеден пат да ја изгуби. Таа е лојална, нежна и многу интересна во врската.

Совршена љубовна врска

Идеална романтична комбинација за жена Стрелец е маж во знак на Водолија. Тие имаат совршена комуникација и добро се разбираат. Двајцата се идеалисти, авантуристи и имаат развиен животен ентузијазам. Покрај Водолијата, на жените Стрелци им парираат и мажите во знакот на Вага и Лав.

Жените родени во знакот на Стрелец се исклучително оптимистички суштества. Тие се добредојдени во секое општество и носат многу добра енергија. Не ги држи исполнети, па затоа постојано се обидуваат да запознаат нови луѓе. Таа не е најпрецизна во освојувањето на спротивниот пол. Веднаш штом ќе сретнат соодветен кандидат, тие почнуваат да сонуваат и губат контакт со реалноста.