Чоколадни коцки со лешник

191

Потребно

  • 250 гр шеќер
  • 18 лажици вода
  • 210 гр маргарин
  • 150 гр мелен лешник
  • 100 гр парчиња лешник
  • 250 гр мелени бисквити
  • 100 гр чоколадо

Подготовка

Шеќерот и водата ставете ги да провријат. Тргнете ги од ринглата и додајте го маргаринот убаво да се истопи. Ставете ги мелените ореви, потоа бисквитите и на крајот исечканите ореви и стпеното чоколадо. Сè добро помешајте да се соедини во компактна маса.

Ставете во калап и оставете во фрижидер да се стврдне.