Чаеви според крвната група

161

Верувале или не, како што досега многу пати сте прочитале за препорачани продукти во исхраната според крвната група, сега имате и препорачани чаеви.

Крвна група А

Ако ја имате оваа крвна група тогаш сте многу емотивни, многу склони на стрес и имате високо ниво на кортизол. Поради тоа Ви се препорачува да медитирате и да вежбате јога. Не Ви се препорачува да јадете месо, туку што повеќе овошје и зеленчук. Треба да пиете чај од невен, мајчина душичка, јасмин, ајдучка трева, кантарион и зелен чај. кантарион.

Крвна група Б

Ако ја имате крвната група Б може многу лесно да се здебелите и да чувствувате хроничен замор. Затоа Ви се препорачува чај од маточина, зелен чај, кантарион, ајдучка трева, нане и магдонос.

Крвна група АБ

Ако имате крвна група АБ, тогаш Вие сте интуитивни и не знаете што е стрес, треба само да си приготвите чај од : нане, коприва или зелен чај и да уживате во него..

Крвна група 0

Ако ја имате оваа крвна група треба да избегнуватет глутен, млеко и грав. Иако Вие знаете да го анулирате стресот може желудечната киселина да Ви прави проблеми. Вие треба да пиете чај од ѓумбир, магдонос, нане, шипинка, глуварче и зелен чај.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.