За 30 секунди реклама 325.000 долари | Шокантни детали за интервјуто на деценијата | Видео

468

Интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри е главната тема на сите светски медиуми, а ќе се емитува на „Си-Би-Ес“, додека премиерот во Велика Британија ќе биде на „ИТВ“ еден ден подоцна.

Многумина тврдат дека овој разговор е интервју на деценијата, а го најавуваат бројни тизери. Острите реакции на јавноста и деталите зад сцената, и сите заедно потврдуваат дека британскиот суд го очекува „ДЕН Д“.

Во еден тизер, Меган Маркл вели дека да се биде член на британското кралско семејство не е како што луѓето замислуваат, пренесува „Би-Би-Си“ и дека таа денес се чувствува слободна затоа што може да зборува сама за себе.

Тизерите први ги објави Тајмс, а интервјуто следеше во моментот кога Бакингемската палата започна истрага поради сомневање дека Меган, додека престојувала со Хари во палатата Кенсингтон, малтретирала персонал. Ваквите обвинувања таа ги нарече нов напад врз неа и ги обвини Кејт Мидлтон и Камила од Корнвол за „ширење лаги“.

Во прашање се многу пари

Во пресрет на американската премиера на интервјуто, „Дејли меил“ пишува дека „Си-Би-Ес“ платил помеѓу 79 милиони долари на компанијата на Опра Винфри „Харпро продукција“ за пренос на разговорот со Меган и принцот Хари.

Британскиот весник наведува дека оваа мрежа од реклами од 30 секунди, што ќе се емитува за време на двочасовното шоу, наплатува околу 325.000 долари.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.