Пробајте ја оваа смеса и заборавите на кашлица и на бронхитис

878

Дали ве измачува хронична кашлица и бронхитис? Пробајте ја оваа смеса, резултатите сигурно ќе ви се допаднат!

Благодарение на најмоќните состојки на медот и бананите, ќе се ослободи од воспалено грло, па дури и од проблемите со желудникот.
состав:

● 400 мл врела зовриената вода
● 2 средни банани со црни дамки
● 2 лажици мед

Подготовка

Прво излупите ги бананите и ги пресечете ги со вилушка или лажица. Би било добро да го направите со дрвени прибор, бидејќи поради металот бананите веднаш ќе заматат. Потоа ставете бананата во длабок сад и додадете вода. Оставете ги така околу половина час. Кога смесата ќе се излади, додадете медот. Многу е важно медот да додадете последно, бидејќи ако го помешате со топлата вода, тогаш ќе ги изгубат своите лековити својства.

Употреба

Пијте по 100 милилитри од овој пијалок четири пати дневно. Количината на состојките од рецептот е доволно за еден ден, а наутро направете си нова мешавина. Првите резултати ќе забележите до пет дена!