Природна подготовка за зглобовите и ‘рскавицата – Limfosan J Comfort

459

Производ за активно и лесно движење со растителен сорбент пектин, кој служи како извор на хранливи материи и природен хидролизат на колагенот.

Екстрактот од шипинки во комплексот содржи природен витамин Ц, што придонесува за формирање на колаген за нормално функционирање на ‘рскавицата.

Состав: хидролизат од говедски колаген, пектин, гуарова гума, екстракт од шипинки, екстракт на кора од бела врба.

Употреба и подготовка

– во шолја со 200 ml млака вода до 50С (не смее да биде жешка, затоа што се создаваат грутки) додадете рамна мала лажица од природната подготовка (задолжително прво вода, па потоа подготовката)

– со миксер или со вилушка матете додека не добиете густа маса која наликува на желе

– добиената смеса се пие со јадење најдобро наутро

– пред или во текот на јадењето може да се пие и навечер, што кај тие лица ќе се создаде чувство на ситост

– природната подготовка не ја оставајте за подоцна

– се зема еднаш дневно по 1 мало лажиче или два пати на ден по половина лажиче…