Овие работи треба да ги занаете за жената Лав

122

Денес најжешката лавица во светот на шоубизнисот – Џенифер Лопез.

Таа е една типична претставничка на предметниот огнен знак – обожава да е во центар на внимание, полна е со енергија и … дефинитивно знае како да зрачи со сексапил.

Ако излегувате со дама припадник на овој хороскопски знак, добро е да имате предвид дека таа сака, а не обожава ласкање, а и уште:

Сака да биде водач

Жените од знакот Лав се силни, агресивни и доминантни. Тие се родени лидери. Ако имате врска со таква жена, обидете се да не ѝ се спротивставувате премногу често. Девојката Лав не сака да биде запирана и тоа би дејствувало обесхрабрувачки во однос на вашата врска.

Таа ја сака демонстрацијата на љубов

Жената Лав сака да добива многу внимание, особено на романтичен фронт. Како и повеќето мачки, Лавовите сакаат да бидат галени и милувани, па ако излегувате со таква жена, бомбардирајте ја со прегратки, бакнежи и сите видови на бакнежи.

Таа паѓа на луксузот

Овие девојки дефинитивно не се “спонзоруши“, но сепак сакаат посуптилни работи во животот. Тие паѓаат на луксузните летувалишта, на гурманската кујна, по најскапото шампањско, по уметничкиот накит и т.н.

Продолжува на страна 2