Направете го оваа и за 10 дена намалете ја половината за 7cm

218

За само десетина дена можно е да изгубите дури седум сантиметри во половината! Потребно е само редовно да го консумирајте овој напиток!

За овој напиток потребни ви се само три состојки и тоа, зелен чај, цимет и ловоров лист.

Подгответе ги така што ќе сварите 800 мл вода. Тргнете ја од огнот и додадете едно стапче цимет, три ловорови листови и голема лажица зелен чај. Поклопете, оставете да отстои 15 минути и потоа процедете.

Употреба:

Најдобро е да пиете една шолја чај веднаш штом ќе станете, на празен стомак. Втората шолја можете да ја испиете по појадокот и третата непосредно пред спиење.

Бидејќи сите три состојки помагаат во согорувањето на мастите и го забрзуваат метаболизмот, не е никакво чудо што корисниците се воодушевени од овој чај.

Ако со тоа практикувате и физичка активност и ја намалите исхраната, резултатите ќе бидат уште подобри.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.