Каков родител сте според хороскопскиот знак?

1049

Некои се родени за да бидат родители, додека други мора да внимаваат да не пренесат на своите деца некои од своите негативни карактеристики.

Ќе се воодушевите колку многу можете да научите за себе само преку вашиот хороскопски знак.

Според датумот на вашето раѓање можете да откриете каков родител сте.

Забавен или строг, традиционален или модерен, дознајте сега:

Овен

Вие сте самоуверен родител. Иако сте ориентирани кон кариерата, тоа не значи дека не ги сакате своите деца. Сакате да бидат амбициозни и постојано ги охрабрувате да ги следат своите соништа.

Понекогаш можеби реагирате темпераментно, но тоа е поради трката да направите баланс помеѓу домот и работата.

Бик

Вие сте посветен и трпелив родител. Одлучни сте по секоја цена да им го овозможите најдобриот живот што може да го имаат вашите деца. Поголемиот дел од времето го минувате во грижата за нив и имате навистина блиска врска.

На моменти сте тврдоглави, но тоа е само кога се соочувате со промени.

Близнаци

Вие сте родител полн со младешка енергија, кој лесно се прилагодува на ситуациите. Ги обожавате вашите деца затоа што прават да се чувствувате живи.

Вие сте спонтани и непредвидливи и вашата замисла за семеен живот не е традиционална.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Продолжува на страна 2