Овој едноставен напиток ќе ви помогне во борбата против холестеролот…

921

Консумирајте го секојдневно, во вид на замена за еден оброк. Елиминирајте ги масните и слатки продукти од исхраната и пијте поголеми колични на течности.

Консумирањето на овој напиток ќе го забрза и подобри процесот на исфрлување на штетните масти од телото.

  • 1 банана
  • 1 портокал
  • 2 шолји соино млеко со вкус на ванила
  • лажичка цимет

Подготовка

1. Исецкајте ја бананата на кругови, а портокалот на кришки и ставете ги во блендер.

2. Прелијте ги со соино млеко па додадете го циметот

3. Матете се додека смесата да стане изедначена и густа

4. Ставете во стаклени чаши и послужете се.