5-дневна диета за 4-5 килограми ? Еве како

1858

На секој му текнува 5 дена пред одмор на тие 5 вишок килограми.

Ова е диета со која можете да ослабнете 4-5 килограми за 5 дена во било кој период од годината.

Еве за што станува збор 

Ден 1

 • Појадок: кафе без шеќер, 100 г нискомаслено сирење, тост и пченкарен леб
 • Ручек: салата – домати и краставици, 200 г варени или печени компири без масти
 • Вечера: 200 г варен ориз со зеленчук, чаша млеко

Ден 2

 • Појадок: кафе без шеќер, 2 јаболки
 • Ручек: пилешки стек, гарнир – задушени морков, чаша млеко
 • Вечера: салата – домати и краставици, 3 варени јајца

Ден 3

 • Појадок: кафе без шеќер, 1 банана, кофичка кисело млеко
 • Ручек: салата – зелена, 2 тоста пченкарен леб 7-8 маслинки
 • Вечера:салата – моркови, 200 г печено сирење

Ден 4

 • Појадок: кафе без шеќер, чаша млеко
 • Ручек: зеленчук, по избор. Може да се додаде и малку путер.
 • Вечера: печена риба, гарнир – по желба

Ден 5

 • Појадок: кафе без шеќер, 2 варени јајца
 • Ручек: пилешки стек, гарнир – 100 г варен ориз
 • Вечера: варен или печен компир, 100 гр урда