Вознемирувачко видео | Вработени во зоолошка градина „на тацна“ им дадоа живо магаре на тигри | Видео

9526

Вработени во зоолошката градина во кинескиот град Чангжоу го смирија гладот на три тигри со живо магаре, пишува „Дејли Меил”.

Смртта на магарето е фатена и на камерите за надзор. На кадрите се гледа како неколку луѓе го носат беспомошното животно кон кафезот на тигрите и без никакво двоумење го фрлаат кај нив.

Веднаш потоа тоа е нападнато од грабливците, без никаква можност да се спаси. Следува вознемирувачко видео.