Силен земјотрес го погоди Кипар

897

Земјотрес со јачина од 5,1 степени го погоди Кипар денеска, објави Европско-Медитеранскиот сеизмолошки центар.

Потресот се случил на длабочина од 60 километри, недалеку од Ларнака, а тресењето го почуствувале жителите на повисоките катови од зградите, пренесува Ројтерс.