Извршена итна операција врз Боки 13

301

Бојан Јовановски, осуден во случајот „Рекет“, вчера од затворот во Скопје бил итно пренесен во болница по што му била извршена операција на желудникот. Од болницата „Св, Наум Охридски“ информираат дека Боки 13 по операцијата е во стабилна состојба.

Боки 13 имал силно воспаление на желудникот, поради што му била направена операција.

И претходно, додека траеја судските рочишта Боки 13 често се жалеше дека има сериозни здравствени проблеми. На јавноста и е добро познат по случајот „Рекет“ во кој е осуден на 9 години затворска казна.