ГЕЛ ЗА БРИЧЕЊЕ | Siberian Wellness

392

Освежувачкиот гел го прави бричењето поубаво и попријатно.

Етеричните масла го спречуваат појавувањето на иритацијата, хербалните екстракти ја подобруваат регенерацијата и имаат ефект на обновување, а комплексот ENDEMIX ™ ја задржува младешноста на кожата на клеточно ниво.

Начин на употреба

На влажна кожа на лицето нанесете помала количина на гел и направете пена. Оставете така 1 минута па почнете да се бричите. По завршувањето на третманот, измијте го лицето со ладна вода, исплакнете се од остатокот на гелот, внимателно избришете ја кожата со мека крпа и нанесете го балзамот после бричење.

Siberian Wellness