Азманов | Се потврди дека СЈО и Финансиската полиција работеa со Боки 13 за мое рекетирање | Видео

536

Бизнисменот Зоран Азманов е еден од бизнисмените кој прв се одважи јавно да проговори за аферата „Рекет“ и за начинот на кој било вршено рекетирање.

Тој, во разговор за ТВ Канал 5, обвини за директна спрега помеѓу сега притворениот Борјан Јовановски алијас Боки 13 со СЈО и со Финансиската полиција.

Напишано од Плусинфо