Папата Франциско ја праша Меланија дали Трамп го храни со пица

1181

Папата Франциско на сопругата на американскиот претседател Донад Трамп, Меланија на денешната средба во Апостолската палата и постави малку чудно прашање.

Насмевнувајќи се папата ја праша првата дама на САД: „Што му давате да јаде, пица?“.

Меланија се насмевка и одговори: „Пица, да“.

На денешната средба на папата и Трамп присуствуваа освен Меланија и неговата ќерка Иванка со сопругот Џаред Кушнер, инаку советник на Белата куќа за трговија и Блискиот Исток, советникот за национална безбеднопст на САД, Херберт Рејмонд Мекмастер, советничката Хоп Хикс, помошникот Ден Скавино и надбискупот Георг Генсвајн.

loading...