Нов напад во Истанбул, најмалку две лица се повредени

5094

Најмалку две лица се повредени при напад во џамијата „Хасан Паша“ во северниот дел на Истанбул, јави „Раша тудеј“. 

Нападот се случил попладне, кога голем број верници се собирале поради вечерната молитва.

Се очекуваат нови информации.

loading...