Астрономски календар

525

Денеска е понеделник, 3 април 2017 година, 93-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 272 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 15 минути, а ќе зајде во 19 часот.

Денов трае 12 часа и 45 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 11 часот и 11 минути, а ќе зајде во 1 часот и 10 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.
loading...